Bahçeşehir Refleksoloji | Uzman Refleksolog

Ayaklara Mucizevi Dokunuş

Günümüz tamamlayıcı tıp teknikleri arasında yer alan refleksoloji geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan bir alternatif destek tedavi yöntemidir. Bedendeki enerji akımını masaj yoluyla sağlama olarak tanımlayabileceğimiz Bahçeşehir refleksoloji, vücudun gerilimini azaltan hatta nörolojik hastalıkların giderilmesine yardımcı etkiye sahip. Refleksoloji ayak tabanında ki refleks noktalarına uygulanan masaj olsa da uygulama sonrası tüm bedeninizde etkilerini hissedebilirsiniz. Ayaklarda ki sinir noktalarına yapılan bilinçli ve kontrollü basın uygulaması sayesinde organları uyarıcı etkisi oluşturulur. Toksin atıcı, enerji akışı dengeleyici, uyku kalitesini arttırıcı, bağışıklık sistemini güçlendirici etkilerinin yanında en önemli etkisi sinir sistemini rahatlatıcı ve kan dolaşımını hızlandırıcı etkisinin bulunması.

Birçok Derde Deva

Refleksoloji stres kökenli sorunlar başta olmak üzere depresyon, anksiyete, uykusuzluk gibi; romatizmal hastalıklar ile kronik ağrılardan olan migren, regl dönemi ağrılarına, hormon soruna kadar geniş çerçevede destekleyici tedavi olarak uygulanmakta. Ayak tabanında vücudun hemen her bölgesine bağlı refleks noktaları bulunmaktadır. İhtiyaç doğrultusunda bu özel noktalara uygulanan basınçlı masaj tekniği ile tüm vücuda yayılan bir enerji akımı sağlanmaktadır. Refleksoloji yan etkisi olmaması sebebiyle güvenle uygulanabilir ve tercih edilebilir. Ayaklarda yoğun uygulaması yapılsa da rekleksoloji elde ki sinir noktalarına da uygulanabilen bir tıbbı masaj tekniğidir.

Uygulama Detayları

Kökeni Çin olan refleksoloji, batıda sık olarak uygulanmakla birlikte ülkemizde profesyonel uygulayıcı hekimlerin başarılı sonuçları ile yaygın ve tercih edilir bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda seans sıklığı değişebilen uygulama için genelde haftada bir seans yeterli görülmektedir. Fizik tedavinin en yakın destekleyici olan refleksoloji felç hastaları ile engelli çocukların zihinsel ve fiziksel tedavisinde büyük önem taşıyor.

bahcesehir-refleksoloji-refleksolog

Bahçeşehir refleksolog tarafından profesyonelce gerçekleştirilecek işlem ehil ellerde gerçek sonucuna ulaşıyor. Hamileler, şeker ve kanser hastaları ile kalp damar hastalığı olanlar için tavsiye edilmeyen rekleksoloji uygulama için uzman hekime danışılarak yine uzman uygulayıcılardan bu hizmetin alınması ise sağlık için oldukça mühim. Her tedavide olduğu gibi refleksoloji içinde işin eğitimi almış ve konusunda uzmanlaşmış kişilerin uygulamaları tercih edilmelidir. Eğitim süresi teoride kısa, pratikte uzun bir olan refleksoloji, günümüzün en başarılı sonuç veren destek tedavileri arasında yer almaktadır.