Yetişkin Danışmanlığı

Danışanın günlük hayatında var olan problemlerinin terapistiyle beraber çözebilmek amaçlı başvurduğu terapi yöntemidir. Terapide ilk adım; danışanın terapistine gelirken işbirliğine açık olması ve değişimi istemesidir. Birey, terapi yardımı ile düşünce, duygu ve davranış şeklini değiştirmeyi öğrenir, kendini tanır, duygusal zorluklarının üstesinden gelebilmesi için kendi gücünü keşfeder. Yaşadığımız sorunlar sebebi ile zaman zaman güçsüz, savunmasız, çaresiz hissedebiliyoruz.

Bu hislerle baş edemediğimiz de aile, iş hayatı, sosyal hayat, evlilik hayatı gibi alanlara sıkıntılarımızı yansıtıyoruz. Yaşadığımız sıkıntılar sanki çözülemeyecekmiş gibi hissettiriyor ve boğuluyoruz.. Oysa yaşadıklarımız hemen her insanla benzer ve insana özgü problemler sadece çözmek için farklı pencereden bakan birine ihtiyacımız var. Bu kişide arkadaş, eş, dost değil terapistinizdir. Terapist kanayan yaranızı iyileştirirken steril malzemeler kullanır ve steril ortamda uygulama yapar.

Merkezimizde çalışılan yetişkin danışmanlık hizmetleri: Depresyon,Panik Atak,Panik Bozukluk,Takıntılar,Travmalar,Kişilik Bozuklukları,Bağımlı Kişilik,Unstabil Kişilik,Narsist Kişilik,Borderline Kişilik,Obsesif Kişilik,Histerik Kişilik,Sosyal Fobi,Uzamış Yas ve Kayıplar,Cinsel Travmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir